sobota, 20 lipca 2013

Jak być eko-mamą?

Logiczny wybór

Czy naprawdę warto zadawać sobie trud i zdobywać ekologiczną żywność dla swojej rodziny, szczególnie dla dziecka? Przeczytajcie i zdecydujcie sami.
Rolnictwo ekologiczne zakłada szacunek dla zasobów naturalnych- ziemi, wody i powietrza. Poprzez odpowiednie sposoby upraw i hodowli minimalizuje się emisję gazów cieplarnianych, zanieczyszczenie wód i gleby.
Czy uda się to zrobić na globalną skalę tak, by nasze dzieci faktycznie skorzystały w przyszłości z zalet rolnictwa ekologicznego? Jeszcze parę lat temu wydawało się to utopią, by  coś zmieniło się w sposobie traktowania kur i produkcji jajek.A jednak- wielu konsumentów udało się przekonać, by w sklepie sięgali po jajka ze stemplem zaczynającym się od „0” (z hodowli ekologicznej) lub „1” (z wolnego wybiegu), więc producenci inwestują w taki sposób hodowania niosek.
Rolnictwo ekologiczne w Polsce stale się rozwija, o czym świadczy rosnąca liczba gospodarstw ekologicznych (jest już ich ponad 20 000). To łatwiejszy dostęp do bardzo dobrej jakościowo żywności, lepiej uprawiana gleba i mniej szkodliwych związków wprowadzanych do środowiska.

Źródło: Dziecko

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz